Cloud Data Engineer (Azure | Data Mesh)

  • Full time
  • Prague
  • Posted 3 weeks ago
Google Cloud (nice to have)
AWS (nice to have)
English (regular)
Data Integration (regular)
Azure (regular)
Cloud (regular)
Data Mesh (regular)
DWH (regular)
ETL (regular)
Next Technology Professionals świadczy profesjonalne usługi rekrutacyjne dopasowane do wymagań Klientów, znajdując najlepiej wykwalifikowanych kandydatów z branży IT.

Dla jednego z naszych kluczowych partnerów biznesowych poszukujemy kandydatów na stanowisko: Cloud Data Engineer (Azure | Data Mesh)
Warunki zaangażowania:
Branża: korporacyjny consulting IT (Klient końcowy to brytyjska firma z obszaru ubezpieczeniowego)
Lokalizacja: 100% zdalnie (teraz i zawsze)
Delegacje: brak
Start: ASAP (ale na właściwego Kandydata poczekamy max 3 miesiące)
Stawka: 160 – 180zł netto + VAT / h (do ustalenia)
Zatrudnienie: B2B (outsourcing z NEXT), full-time, tylko długofalowo (12msc +)
Projekt: projekt dla branży ubezpieczeniowej z UK związany z migracją i integracją baz danych. Projekt szacowany jest na co najmniej 2 lata, jednak na 90% projekt przedłuży się do 5 lat.
Proces rekrutacyjny (100% zdalnie):
  • rozmowa z rekruterem NEXT (10 minut)
  • przedstawienie kandydatury
  • rozmowa z potencjalnym przełożonym + weryfikacja techniczna (1h)
  • rozmowa z finalnym Klientem (20-30 min)
  • decyzja o podjęciu współpracy
Zakres obowiązków:
  • Udział w projektach w obszarze danych w chmurze publicznej, hybrydowej oraz Multicloud
  • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu analityki danych oparte o chmurę GCP, Microsoft Azure,
    AWS
  • Współpraca z zespołem biznesowym i Data Analytics, aby efektywnie wykorzystywać platformy chmurowe do analizowania danych, budowania modeli danych na bazie ich natywnych rozwiązań
  • Projektowanie i rozwijanie systemów do utrzymania hurtowni danych, procesów ETL oraz Machine Learning w skali Enterprise
  • Współpraca z zespołami implementacyjnymi od koncepcji po wdrożenie, zapewniając wiedzę techniczną w zakresie analityki i przetwarzania danych w chmurze i on-premise
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej projektowanych rozwiązań
Wymagania:

  • Min. 3 lata doświadczenia w podobnej roli
  • Umiejętność projektowania i implementacji rozwiązań bazodanowych Oracle (Cloud i On-premise)
  • Doświadczenie w pracy z architekturą data mesh (taką architekturę będzie tworzył Klient)
  • Doświadczenie z integracją baz danych
  • Doświadczenie w implementacji rozwiązań architektonicznych i analizy danych w jednej z Chmur Publicznych (AWS, Azure, GCP, Oracle Cloud)
  • Migracja danych między systemami legacy, a chmurą publiczną (np. Hadoop, Exadata, Teradata, Netezza)
  • Hurtownie danych, ETL, Data Lake
  • Projektowanie i utrzymanie elementów Hadoop stack (np. MapReduce, Sqoop, Pig, Hive, HBase, Flume, Spark, Kafka, Flink, Java)
  • Znajomość baz danych SQL/NoSQL (np. Oracle, PostgreSQL, MySQL, Cassandra, MongoDB)
  • Doświadczenie w modelowaniu dużych zbiorów danych w bazach rozproszonych (np. Apache Cassandra, Spanner)
  • Język angielski na poziomie B1+ (w mowie i piśmie)

Mile widziane:
  • Certyfikacja na poziomie Professional Google Cloud Data Engineer, Microsoft Azure Data Engineer, AWS Certified Data Analytics lub Oracle Database SQL Certified Associate będzie atutem, ale nie jest wymagana
  • Doświadczenie z Python lub C#
  • Dodatkowe atuty to znajomość :
      • Pisania skryptów (Bash, Python, SQL)
      • Pryncypiów chmurowego bezpieczeństwa
      • Rozwiązania przetwarzania danych Cloud native
      • Strategii migracji środowisk do chmury – włączając w to znajomość narzędzi wspierających proces oceny i migracji aplikacji oraz baz danych
      • Koncepcji Multicloud
      • Pryncypiów i podstaw oraz narzędzi DevOps, CI/CD
Oferujemy:

  • Profesjonalne wsparcie NEXT w budowaniu ścieżki kariery (zawsze gotowi do rozmowy i pomocy – nigdy nie będziesz miał świadomości, że czegoś nie wiesz, nie wyjaśniłeś lub zostałeś pozostawiony w projekcie “sam sobie”)
  • Rozwój zawodowy, uczestnictwo w najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektach na rynku, realizowanych dla klientów będących liderami w swoich branżach w Polsce i na świecie
  • Transparentny i uczciwy model współpracy długofalowej (bezterminowy kontrakt B2B)
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Stabilne zaangażowanie długofalowe w teamie ludzi, którzy wiedzą co i w jakim celu robią 😉
  • Ekosystem dzielenia się wiedzą i rozwoju zawodowego
  • Elastyczne godziny pracy (do ustalenia – EU Time Zones)
  • Poza wynagrodzeniem, nasz Klient oferuje również dostęp do swojego portfolio / bazy szkoleń

To apply for this job please visit cz.talent.com.